Skip to content
REZERVACE NA: +420 466 053 255, +420 777 931 170
Solná jeskyně

Otevírací doba po-ne od 10 do 19 hodin.
Začátek vždy v celou hodinu, délka pobytu je 45 minut.
Rezervace je nutná na tel. +420 777 931 170

NOVINKA: REZERVACE SOLNÉ JESKYNĚ ON-LINE 🙂

 

Ceník služeb solné jeskyně
Služba Cena za lekci 45 minut
Jednorázový vstup 170 Kč
Permanentka 9 vstupů/6 vstupů 990 Kč/ 660 Kč
Skupina-děti MŠ 50 Kč/dítě
Skupina-děti ZŠ 70 Kč/dítě
Vedoucí skupiny-uč. ZŠ/MŠ zdarma
Důchodci ZTP a studenti 130 Kč
Děti do 6 let 50 Kč
Děti 6–15 let 100 Kč
Pronájem celé jeskyně pro soukromou skupinu 45 minut

(Až 20 osob)

1700 Kč

Co Vám naše solná jeskyně přinese?

Klid při relaxačním ozdravném pobytu v prostředí, nabitém zápornými ionty, vám nabízí naše solná jeskyně. Esence tiché hudby, mořského vzduchu a barevných světel uprostřed třpytivých krystalů soli z Mrtvého moře, Černého moře, Pákistánu a polské Klodawy udělají s vaším tělem a duší divy.

Solná jeskyně v Birdie nabízí seanci haloterapie a muzikoterapie za 170 Kč. Jeskyně má 70 čtverečných metrů, je postavena ze 40 tun soli. Je vybavena 17 francouzskými polohovatelnými lůžky, inhalačními studánkami a solnými vodopády. Už 45 minut, což je doba jednoho sezení, působí velmi blahodárně a vydá za 2-3 dny pobytu u moře.

Mořské mikroklima solné jeskyně působí podpůrně a preventivně při mnohých zdravotních problémech a onemocněních, jako jsou:

 • astma a jiné choroby plic chronické záněty průdušek, chronické katary nosu a krku alergie, respirační alergie a alergické vyrážky
 • kožní onemocnění
 • nemoci srdce a cév
 • stavy po infarktech myokardu
 • cystická fibróza
 • revmatické choroby a artritické změny, stavy po výměnách kloubů
 • problémy nervového systému
 • onemocnění a poruchy zažívacího traktu
 • snížená funkce štítné žlázy
 • posílení imunity a zpomalení procesu stárnutí,doplnění energie

Sůl je nad zlato a my vám připravíme po dohodě i individuální podmínky pobytu, tak, abyste si v klidu odpočinuli a s novou vitalitou začali další den. Nezvyklé místo a nezvyklá atmosféra vám vrátí zdraví, vitalitu a dobrou duševní pohodu.

 • Naše solná jeskyně je místem klidu, odpočinku, regenerace a relaxace.
 • Procedura začíná vždy v každou celou hodinu a trvá přesně 45 minut ( je vhodné a nutné přijít vždy 5-10 minut před plánovaným vstupem. Pozdější dodatečné vstupy do jeskyně nejsou možné.
 • Pro pány i dámy jsou připraveny šatny, kde se můžete převléknout či svléknout do plavek. V případě zájmu o návštěvu v plavkách je možno po předchozí domluvě s recepční zvýšit teplotu na 25 stupňů. V tomto případě obdržíte režné prostěradlo.
 • Oblečení doporučujeme vzdušné, volné, nejlépe z přírodních materiálů, vstup naboso, v ponožkách či botách je zakázán. Na obuv je nutné použít připravené jednorázové igelitové návleky.
 • V rámci komplexní péče o vás vám nabídneme v recepci jídelní lístek. Zařídíme, abyste po odchodu z jeskyně měli připraveno vaše oblíbené jídlo v prostorách naší restaurace.
 • Do jeskyně není povolen vstup s mobilními telefony, jídlem a pitím. Také se nedoporučuje před vstupem použití kosmetických přípravků, především parfémů a tělových deodorantů.
 • Po vstupu do jeskyně se pohodlně usaďte do polohovatelného křesla.
 • Uvolněte se a oddejte se působení relaxační hudby, světla a mikroklimatu v jeskyni. Doporučujeme zhluboka dýchat do břicha, střídavě nosem i ústy.
 • Pozor na ruce od soli na zemi – nesahat si do očí.
 • Během pobytu se chovejte tiše a nerušte hlasitým hovorem jiné hosty. Bez souhlasu provozovatele není dovoleno fotografovat a filmovat interiér jeskyně.
 • V jeskyni není dovoleno dotýkat se solných stěn a stropů, prvků vnitřního vybavení a vynášet krystalickou sůl. Zvláště rodiče prosíme o hlídání svých dětí.
 • Vstup dětí do patnácti let je povolen jen v doprovodu dospělého, který zodpovídá za dodržování provozního řádu. Pro předškolní děti jsme připravili dětské hračky.
 • Ukončení pobytu v jeskyni signalizuje vypnutí relaxační hudby a rozsvícení světel. Obsluha zároveň otevře dveře pro odchod z jeskyně.
 • Upozorňujeme, že v zájmu bezpečnosti a jistoty je prostor monitorován průmyslovou kamerou. V případě náhlé nevolnosti je nutné jeskyni ihned opustit.
 • Pro opakované vstupy doporučujeme využít cenově zvýhodněných měsíčních permanentek.
 • Do jeskyně se nedoporučuje vstup osobám trpícím klaustrofobií a infekčními chorobami.

Tichá hudba, zurčení vodopádu, magické světlo solných lamp a jejich odraz na krápníkovém, barevně světélkujícím nebi. A hlavně klid při relaxačním ozdravném pobytu ve vzduchu nabitém zápornými ionty. To vše nabízí solná jeskyně.

Již dávno se prokázalo, že lidé trpící stresem, depresí, alergiemi, astmatem a některými dýchacími obstrukcemi, vysokým tlakem nebo lupénkou a dalšími kožními problémy při pobytu v solných jeskyních výrazně pookřejí. Hlubokých, pravých solných jeskyní, ve kterých by se dalo navíc poležet na pohodlných relaxačních lehátkách, je však na světě (vzhledem k počtu civilizačních chorob, které na lidstvo doléhají) relativně málo.

Ukázalo se, že ve spolupráci s lékaři mohou specialisté prostředí solných jeskyní věrně napodobit. V Evropě, zejména v Polsku, na Slovensku i jinde je nemocným a unaveným lidem k dispozici již mnoho takových uměle vytvořených solných jeskyní. Specializované firmy je postavily zejména v lázeňských sanatoriích a turistických destinacích. Solné jeskyně se stále častěji objevují jako součást hotelů a penzionů.

Jedna z prvních solných jeskyní v kraji je nyní k dispozici i u nás v Pardubicích. V penzionu Birdie na rychlodráze nedaleko nádraží. Rádi bychom se o vás postarali i tím, že vám nabídneme při vstupu do recepce solné jeskyně jídelní lístek. Zařídíme, abyste po odpočinku s solné jeskyni měli připraveno vaše oblíbené jídlo v prostorách restaurace.

Co nabízíme?

V centru Pardubic naleznete vedle ubytování a skvělého jídla také kouzelný prostor, který podpoří vaše zdraví a dá vám zapomenout alespoň na čas na stresující starosti moderního života. Esence divoké přírody, mořského vzduchu, barevných světel a tiché hudby uprostřed třpytivých krystalů soli z Mrtvého moře, polské Klodavy, Pakistánu a Černého moře udělají s vaším tělem a duší divy.

Solná jeskyně v Birdie nabízí 45 minut pobytu při tlumeném osvětlení a relaxační hudbě za 170 Kč. Seance haloterapie, muzikoterapie a aromaterapie začíná vždy v celou hodinu. Jeskyně je vybavena francouzskými polohovatelnými lůžky , inhalačními studánkami a solnými vodopády. Jeskyně má 70 čtverečných metrů, je postavena polskými experty ze 40 tun soli. Po celém povrchu stěn je doplněna oranžově a červeně svítícími solnými lampami dovezenými z Pakistánu. Solné krápníky hustě pokrývají klenutý strop. Osvětluje je tisíce drobných diodových světlušek, plynule měnících barvy. Krystaly soli z Mrtvého a Černého moře leží i na podlaze jeskyně. Jeden cyklus trvá hodinu, včetně přípravy a konečných procedur. Na lehátku pak můžete relaxovat 45 minut, meditovat, poslouchat hudbu, hluboce dýchat i spát. Doporučuje se lehký vzdušný oděv z přírodních vláken. Vzhledem k tomu, že ionty prostupují celý organismus včetně oblečení, může být klient oblečen v oděvu s nohavicemi a dlouhými rukávy. Po dohodě je možno zvýšit teplotu uvnitř jeskyně, aby byla příjemná i pro klienty v plavkách. Do jeskyně se vstupuje se speciálními návleky na nohou. Doporučen je absolutní klid. Vzhledem k tomu, že v solné jeskyni mohou pobývat i děti, počítá se s dozorem rodičů.

Pobyt v jeskyni se nedoporučuje lidem trpícím klaustrofobií. Do jeskyně je zakázáno vstupovat s jakýmkoli infekčním a akutním onemocněním, chřipkou, akutním kašlem a dalšími formami nemocí z nachlazení a zejména s tuberkulózou. Osobám se zvýšenou činností štítné žlázy, onkologickým onemocněním a s chorobami ledvin je doporučen první vstup do jeskyně konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Jak solná jeskyně působí na lidský organismus?

Solná jeskyně originálně využívá léčebných účinků soli, vytváří unikátní nenapodobitelné mikroklima, vyznačující se vysokou bakteriologickou čistotou, dostatečnou vlhkostí a příjemnou teplotou. Specialitou je mikro a makroelementy silně nasycený záporně ionizovaný vzduch. Léčení solí objevili již staří Řekové. Sůl se řekne řecky halos. Haloterapie je tedy metodou inhalace soli rozptýlené ve vzduchu. Vzduch je ovšem přesycený také sloučeninami sodíku, jódu, vápníku, hořčíku, brómu a dalšími prvky, nezbytnými pro správný chod lidského organizmu. Tato vlastnost jeskynního klimatu příznivě působí na energii, obranyschopnost i náladu. Pobyt v solné jeskyni mimo jiné klady vydá také za 2-3 dny pobytu u moře. Mikroklima v jeskyni se dá přirovnat k moři během silné bouřky a těsně po ní. Když k tomu přičteme ještě léčbu světlem, hudbou a aromatickými látkami, dochází ke zlepšení zdravotního stavu individuálně již po jedné či několika procedurách.

Haloterapie, muzikoterapie a colorterapie příznivě ovlivňují psychiku člověka. Nezvyklé místo a nezvyklá atmosféra vám vrátí zdraví, vitalitu a dobrou duševní pohodu. Minerální látky obsažené v solích z Mrtvého moře velmi příznivě ovlivňují zdraví pokožky, vyčistí pleť, při pravidelných návštěvách upraví pevnost vlhkost a pružnost pokožky a zlepší její prokrvování. Kromě důkladného vyčištění působí pobyt v jeskyni hojivě, podporuje schopnost pokožky vylučovat toxiny a pomáhá při vyhlazování vrásek a celulitidy. Zpomaluje tak proces stárnutí.

Mořské mikroklima solné jeskyně je doporučeno pro inhalaci dospělým i dětem. Pobyt v solné jeskyni působí podpůrně a preventivně při mnohých zdravotních problémech a onemocněních jako jsou:

 • astma a jiné choroby plic, chronické záněty průdušek, chronické katary nosu a krku (rýmy, kašle, dutiny, časté angíny)
 • alergie, respirační alergie a alergické vyrážky
 • kožní onemocnění (akné, psoriáza (lupénka) plísně, zápaly a alergie)
 • nemoci srdce a cév (vysoký krevní tlak, nemoci krevního oběhu, zúžení arterií, ischemická choroba srdeční)
 • stavy po infarktech myokardu
 • cystická fibróza
 • revmatické choroby a artritické změny, stavy po výměnách kloubů
 • problémy nervového systému (dysfunkce vegetativního nervového systému, neurózy, přepracovanost a vyčerpání, stres, deprese)
 • onemocnění a poruchy zažívacího traktu (žaludeční a dvanáctníkový vřed, záněty střev a Crohnova choroba, gastritidy)
 • snížená funkce štítné žlázy
 • posílení imunity a zpomalení procesu stárnutí

Příznivé účinky solí byly ověřeny i uznávanými výzkumnými ústavy, mikroklima solných jeskyní je patentově chráněné a osvědčené renomovanými světovými certifikačními autoritami. Sůl není jen nerostem užívaným k vaření. To, že „sůl je nad zlato“ pochopíme i z faktu, že chemické složení mořské vody je co do obsahu soli podobné s prostředím, ve kterém se vyvíjí lidský plod i s lidskou plazmou. V krvi člověka se nachází přibližně 0,9% chloridu sodného.

Procedury v solné jeskyni se doporučují nejen lidem se zdravotními problémy, ale i zdravým jedincům a zejména sportovcům, kteří potřebují dočerpat minerály a tím si udržet vysoký stupeň fyzické i psychické kondice.

 • Sodík – udržuje hladinu kyselého a zásaditého prostředí v těle a napomáhá při energetickém metabolismu buněk
 • Jód – vyrovnává hladinu jódu v organismu čímž zabezpečuje normální fungování štítné žlázy
 • Hořčík – snižuje únavu, krevní tlak, má protiastmatické účinky a chrání před chorobami srdce i před stavy křečí
 • Selén – má protivirové účinky, zabraňuje vzniku novotvarů a zpomaluje stárnutí kůže, podporuje růst vlasů a nehtů
 • Vápník – má vliv na tvorbu kostí, snižuje krevní tlak působí protialergicky
 • Draslík – snižuje krevní tlak, má močopudné účinky, způsobuje prokrvení kůže a vyplavování toxických látek z těla
 • Bróm – blahodárně působí na nervový systém a snižuje krevní tlak

Jak často navštěvovat jeskyni?

V případě zdravotních indikací se všeobecně doporučuje minimálně deset návštěv v co nejkratší době za sebou. Nejlépe obden. Po vymizení akutních problémů je vhodné nasadit udržovací tempo, alespoň jednou týdně, později jednou za měsíc. Zdraví lidé mohou jeskyni navštěvovat preventivně či k odpočinku a uvolnění dle své chuti a možností. Pobyt bohužel zatím neproplácí zdravotní pojišťovna, ale o takové možnosti se obecně jedná.

Do solné jeskyně jsou vítáni staří i mladí, rodiče s dětmi i přátelské skupiny. Přijďte vyzkoušet léčebnou a relaxační magii soli na našich sedmnáct pohodlných lehátek i vy.

Sůl je nad zlato a my vám připravíme po dohodě i individuální podmínky pobytu, tak, abyste si v klidu odpočinuli a s novou vitalitou začali další den.

Back To Top
Vyhledat